Засідання школи молодого вчителя

21.11.2017

Має значення тільки те знання, яке використовується на практиці.

Гордон Драйден

Саме такі знання і незабутні враження отримують слухачі школи молодого вчителя «Надія» під керівництвом Ніни Іванівни Рябчун, методиста КЗ «Світловодський РМК».

Чергове засідання школи відбулося 21 листопада на базі КЗ «Глинське НВО». Молодих спеціалістів та методистів РМК гостинно зустрічали вчителі та учні школи на чолі з директором НВО. Презентуючи свій навчальний заклад, Москаленко Юрій Олександрович наголосив на останніх подіях із шкільного життя, з якими присутні мали змогу познайомитися на оновленому сайті школи. Обличчя звернені до моніторів, очі зацікавлено розглядають світлини, а душі в передчутті нових відкриттів і, звичайно ж, нових знайомств!І недарма! Адже в цьому навчальному році школа молодого вчителя поповнилася шістьма новими слухачами. Можемо лише здогадуватися, наскільки хвилюючим для них був початок засідання, але можна з впевненістю говорити, що хвилювання змінилися на щиру радість і відверте захоплення. Інакше й бути не могло, адже тренінг «Знайомство молодих спеціалістів», який проводила Дементій Марина Віталіївна, вчитель початкових класів , допоміг кожному відчути себе частиною нашого дружного колективу.

Наступним етапом роботи керувала методист РМК Рябчун Ніна Іванівна. Слухачі школи ознайомилися з темою і метою засідання, отримали цінні поради і настанови щодо подальшої роботи і мали змогу ними скористатися у практичному модулі засідання.

До своєї творчої майстерні молодих спеціалістів запросили вчителі КЗ «Глинське НВО». Кожен з нас мав змогу обрати урок відповідно до своєї спеціальності. Досвідчені наставники підготували для молодих колег 12 відкритих уроків , які вражали рівнем підготовки, креативністю та доцільністю використання інноваційних технологій. Після роботи у творчій майстерні молоді спеціалісти мали змогу отримати індивідуальні консультації та познайомитися з досвідом роботи вчителів-наставників (і, будьте певні, скористалися цією унікальною можливістю).

Поділилися досвідом з молоддю і методисти РМК Орлова Юлія Василівна познайомила присутніх зі STEM-освітою, розповіла про розвиток професійної компетентності педагогів у її контексті, провела паралелі і показала зв'язок STEM-освіти з сучасними підходами до впровадження концепції «Нової української школи». Ці знання безперечно поповнили скарбничку досвіду молодих вчителів.

Педагог - це творча особистість. В цьому нам допомогли переконатися методисти РМК 
(Орлова Ю.В., Рябчун Н.І., Кулинич О.М., Косенко Л.В., Воловик В.І.), головний спеціаліст Мізинець О. А. та педагогічний колектив Глинського НВО. Тренінг, підготований ними, став справжнім сюрпризом для молодих спеціалістів. Такого заряду позитиву та творчої енергії ніхто навіть не очікував! Цікавий квест зі зміною локацій лише зайвий раз підтвердив слова « Творчості, як і будь-якої діяльності, можна навчитися». Самовдосконалення і самоосвіта є рушійною силою професійного розвитку педагога, а безмежна творчість вчителя є запорукою успіху будь-яких починань і нововведень.

Засідання дало молодим спеціалістам не тільки теоретичну базу для саморозвитку, а й нових друзів, кваліфікованих наставників, впевненість у собі, у своїх творчих силах, зміцнило віру в те, що цілеспрямованій людині підкоряються будь-які вершини. Саме за ці незабутні емоції ми дякуємо методистам КЗ «Світловодський РМК», педагогічному колективу КЗ «Глинське НВО» та районній організації профспілки!

З нетерпінням чекаємо нових зустрічей та яскравих вражень!

Ірина Кошулька,

вчитель зарубіжної літератури Федірківського НВК