Я маю право!

03.09.2018

Що роблять шахраї, щоб роздобути необхідні відомості?

Цільовим завданням зловмисника є заволодіння інформацією щодо карткового номеру, паролю або PIN-коду, а також даними про термін дії картки і CVC-кодом.

1. Власникам карт надсилаються «смс», що містять «банківську» інформацію про тимчасове блокування карти, розраховуючи на те, що для розблокування, клієнт повідомить свої персональні дані тим же шляхом - в «смс» повідомленні.2. Організовують фальшиві сайти, які наслідують тому чи іншому «інтернет-банку». Далі, нічого не підозрюючи клієнт банку здійснює вхід на підроблений сайт, тобто друкує персональні дані, які, як відомо, моментально потрапляють у розпорядження зловмисників.3. Є і такий варіант, коли дзвонять безпосередньо власнику картки, видають себе за представника банку, вводять клієнта в оману, і він сам видає всю інформацію, необхідну шахраям. До відома, справжні співробітники банку зазвичай не телефонують клієнтам з метою дізнатися особисті дані, вони у них і так є. Вони можуть запросити їх в якості підтвердження вашої особистості, при вашому ж дзвінку в банк.4. Розробивши шкідливе ПО, зловмисник інфікує ПК власника картки, вірус поширюється і впроваджується в комп'ютер за допомогою соціальних мереж, найчастіше, скориставшись програмами «icq», «viber». Специфіка способу має значення тільки, якщо клієнт використовує послуги «онлайн - банкінгу».5. Існують фіктивні «Інтернет - магазини», саме на таких підроблених сайтах, зловмисники і пропонують розплатитися за товар за допомогою банківської карти.

Як убезпечити банківську карту від «фішингового» зняття коштів?

Дотримуйтесь встановлених правил користування банківськими картами і ваші кошти будуть під захистом. Розглянемо якими шляхами шахраї можуть заволодіти даними картки і ПІН-кодом, як уникнути подібного?1. Як завжди, заборонено повідомляти персональну інформацію, щодо вашої карти третім особам. Тим більше, якщо вам телефонують люди і починають задавати відповідні запитання від імені банку.2. В цілях забезпечення належної якості, безпеки, рекомендується встановити «антивірус» і систематично його оновлювати, як на ПК, так і на смартфоні.3. Обов'язково слід бути гранично уважними при здійсненні входу в «інтернет - банк», це потрібно робити на офіційному сайті банку. Ретельно порівняйте адреси в адресному рядку браузера.4. Оформіть окрему банківську картку, яку будете використовувати виключно для оплати товарів в мережі Інтернет. А так само вивчіть інформацію про найбільш відомі Інтернет - магазини, що б у вас була довіра до магазину, в якому будете здійснювати фінансові операції.5. При виявленні на комп'ютері шкідливого ПЗ, а так само, якщо на комп'ютері не встановлена антивірусна програма, не рекомендується взаємодіяти з «онлайн -банкінгом».6. При підозрі, що конфіденційні відомості могли опинитися в руках зловмисників, негайно блокуйте ті банківські картки, які потрапили під загрозу.

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати