"Я МАЮ ПРАВО!"

28.03.2018

З метою підвищення правової свідомості українців та інформування громадян щодо використання та захисту їхніх прав у повсякденному житті, Міністерством юстиції України ініційовано загальнонаціональний

правопросвітницький проект

"Я МАЮ ПРАВО!"

Указом Президента України 2018 рік оголошено Роком реалізації правопросвітницького проекту "Я МАЮ ПРАВО!"

На сайті (https://www.president.gov.ua/news/prezident-pidpisav-ukaz-pro-ogoloshennya-v-ukrayini-2018-rok-44398)  глави держави йдеться, що указ сприятиме формуванню правової культури та свідомості в суспільстві, підвищенню рівня знань громадян про механізми захисту своїх прав.

Цей проект має на меті навчити громадян користуватися своїми правами та захищати їх у разі порушення. Ознайомитися із проектом можна на сайті https://pravo.minjust.gov.ua.

На сьогодні сайт проекту містить більше 100 роз"яснень та відеоконсультацій Міністра юстиції України Павла Петренка з різних правових питань, які можуть бути корисними всім громадянам.

В рамках проекту проводиться інформування громадян та надання практичних рекомендацій щодо захисту прав за найбільш актуальними напрямами. Поширення знань та освітня місія сприяє залученню громадян до правової активності та правосвідомої поведінки. Реалізація проекту відбувається шляхом об'єднання зусиль та інфраструктури Уряду, органів Міністерства юстиції, системи надання безоплатної правової допомоги, міжнародних партнерів та інших зацікавлених сторін. Проект презентовано Павлом Петренком та директором USAID Уейдом Уорреном в

Кабінеті Міністрів України. Його тривалість становить 3 роки (2017-2019 роки).

До географії проекту віднесено всі міста України, в тому числі віддалені селища, де функціонують центри та бюро системи надання безоплатної правової допомоги. Важливим елементом проекту є створення на базі Кабінету Міністрів України моніторингової групи для системного періодичного розгляду ключових справ щодо порушення прав громадян.

Гасло проекту: ЗНАЮ! ДІЮ! ЗАХИЩАЮ!Знаю свої права. Користуюсь ними і знаю, що треба робити, коли мої права порушують. Захищаю себе згідно з законами, а держава захищає мене і мої права.